Haber

Küçükçekmece Belediyesi Muharrem Ayında 30 Bin Porsiyon Aşure Dağıttı

Küçükçekmece Belediyesi, Muharrem ayı münasebetiyle ilçenin farklı noktalarında vatandaşlara yaklaşık 30 bin porsiyon aşure ikram etti. Belediye Başkanı Kemal Çebi, Garip Dede Cemevi ve sivil toplum kuruluşlarında aşure lokmalarını paylaşarak Muharrem ayının birlik ve beraberlik kaynağı olmasını diledi.

Küçükçekmece Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle ilçenin farklı noktalarında vatandaşlara yaklaşık 30 bin porsiyon aşure dağıttı. Belediye aşevinde hijyenik koşullarda hazırlanan aşureler, Sosyal Yardım Müdürlüğü aracılığıyla Küçükçekmece halkına ulaştırıldı. Hürriyet Caddesi, Halkalı Marmaray ve Mehmet Akif Mahallesi’nde dağıtılan aşureler, belediyeden sıcak yemek alan ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Aşure ikramına Küçükçekmece halkı yoğun ilgi gösterdi.

BAŞKAN CEBİ’DEN BİRLİKTE BİRLİK MESAJI

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Muharrem ayı dolayısıyla yaptığı mesajda; “Böylesine mübarek bir ayın maneviyatını vatandaşlarımızla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Aşure birlik, beraberlik ve paylaşmayı temsil eder. Muharrem ayının bereket ve huzurunun tüm hayatımıza yayılmasını, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum. Nefsimizin tuttuğu oruçların ve lokmaların Allah katında kabul olmasını dilerim.”

kosk-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu