Teknoloji

microLED Ekranlı Apple Watch’lar 2025’te Gelebilir

Apple Watch modeli ile Apple, akıllı saat alanında lider firmalardan biridir. Teknoloji devinin bu cihazlarda ekran iyileştirmelerini ne zaman yapacağı bir süredir merak ediliyor. Şimdi bu bahiste bazı tezler ileri sürüldü.

Ünlü analist Ross Young, Apple’ın LG tarafından üretilen yeni nesil akıllı saatleri mikroLED Ekranları kullanmaya başlayacağını belirtti. Young, LG Display’in ne zaman üretime başlayacağı ve bu ekranlara sahip Apple Watch’ların ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında da bilgi verdi.

LG’nin microLED ekranları 2025 Apple Watch’ta yer alabilir

Analist LG, 2024’ün ikinci yarısına kadarkadar microLED üretimine başlamayacağını söylerken Apple Watch 2025’te piyasaya sürülecek cihazlara entegre olacağını belirtiyor. Bunun önceki bilgilerle çeliştiğini söylemekte fayda var. Diğer analistler, microLED ekranların 2024’te saatlere gelebileceğinidedi.

Apple’ın saatlerini güzelleştirmek için microLED ekran kullanacağına dair söylentiler uzun süredir ortalıkta dolaşıyordu. Hatta 2019’daki raporlar şirketin 2020’de bu ekranlara geçebileceğini gösteriyordu; Ama bu olmadı. Teknoloji devi artık Apple Watch’larda oled ekran kullanır. Şirketin microLED’e olan ilgisinin iPhone’lara da yansıyacağına dair söylentiler var.

OLED, microLED panellerle karşılaştırıldığında avantajların Şunu da eklemek gerekir. Bu teknoloji daha yüksek parlaklık ve daha az ekran yanmasıAyrıca OLED ile karşılaştırıldığında gibi şeyler sunar daha verimli Güç tüketimi var. Apple Watch’ların pil ömrünün büyük önem taşıdığını düşünürsek micro LED’in oldukça kullanışlı olabileceğini söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu