Cumhuriyetin 100. Yılında Erciyes Dağı Zirve Tırmanışı Gerçekleştirildi
![](https://habererzin.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/cumhuriyetin-100-yilinda-erciyes-dagi-zirve-tirmanisi-gerceklestirildi-Y3tdAedO.webp)
Türkiye Dağcılık Federasyonu ve Kayseri Dağcılık İl Temsilciliği tarafından düzenlenen ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Erciyes Dağı Zirve Tırmanışı’ başarıyla tamamlandı.
Gürcistanlı sporcuların yanı sıra 8 farklı ilden sporcular da iki farklı kulvarda zirveye çıktı. Tekir Bölgesi’nden sabah 04.00’te yola çıkan 55 dağcı, Çobanini/Sol Kulvar rotasını kullandı. Sütdonduran Bölgesi’nden saat 03.00’te hareket eden 20 dağcı Kar-Buz Rotasını kullandı. Her iki grup da saat 10.00’da zirvede buluştu. Kayseri Dağcılık İl Temsilciliği’nden yapılan açıklamada; “Gürcistan, İstanbul, İzmir, Yalova, Trabzon, Adana, Ankara, Çanakkale ve Sakarya’dan gelerek bu anlamlı günde tırmanışa katılan dağcılarımıza teşekkür ederiz. Ayaklarınıza ve yüreğinize sağlık.” kullanılmış. – KAYSERİ